7. štvrťfinálové zápasy play-off hokejovej extraligy

09.03.2011 Prešov

HC Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 2:5 (2:0, 0:3, 0:2) - konečný výsledok série 3:4, do semifinále postúpil Trenčín
Góly: 8. D. Skokan (D. Buc, J. Kováčik), 8. Róbert Huna (L. Hudáček, Richard Huna) - 27. Naurov (Blatný), 27. Gašparovič (Pardavý), 28. Tybor (Gašparovič, Tvrdoň), 44. Tybor (Tvrdoň), 60. Blatný (Tybor)
Vylúčení: 3:7 na 2 min

presilovky: 0:2
rozhodovali: Jeřábek, Šindler (obaja ČR) - Stano, P. Šefčík
3380 divákov

Slovan: Konrád - Jackman, Hájek, Cartelli, Frühauf, J. Kováčik, Jendek, Rullier, Bohunický - M. Bakoš, A. Nedorost, Hujsa - Preisinger, Bulík, Lipiansky - D. Skokan, Kapuš, D. Buc - Róbert Huna, L. Hudáček, Richard Huna

Trenčín: V. Kováč - Sekeráš, E. Bednár, Hruška, Trefný, Martin Chovan, S. Tomko - Pardavý, Blatný, P. Kopecký - Tybor, Gašparovič, R. Tvrdoň - Mikula, O. Ďuriš, Jánoš - Naurov, Koložváry, T. Melichárek

Slovan sa pred vypredaným ružinovským štadiónom od úvodu zahryzol do svojho súpera. Prvú veľkú príležitosť si v 3. minúte vypracoval Lipiansky, no Kováč v bráne Dukly si s touto situáciou ešte dokázal poradiť. O päť minút neskôr sa však už skóre zmenilo, keď gólový účet stretnutia po odobrení videorozhodcom otvoril Skokan - 1:0. O ďalších 24 sekúnd už viedli belasí 2:0, keď Róbert Huna spomedzi kruhov vymietol ľavý horný roh trenčianskej svätyne. Slovan aj v ďalšom priebehu tlačil hostí, ktorých však vo viacerých prípadoch podržal Kováč. Domáci gólman Konrád sa vyznamenal dve minúty pred prvou sirénou, keď zlikvidoval tutovku Tvrdoňa pri prečíslení dvoch proti jednému.
Do druhého dejstva vstúpili lepšie hostia, ktorí zlepšili korčuľovanie a prevzali iniciatívu. V 27. minúte mohol pridať tretí gól Slovana Skokan, no zakončenie mu nevyšlo a z následného protiútoku znížil Naurov - 1:2. Jeho gól naštartoval Duklu k bleskovému obratu, keď o ďalších 41 sekúnd vyrovnal Gašparovič a v závere 28. minúty potrestal vylúčenie Nedorosta Tybor - 2:3. Domáca striedačka si vybrala oddychový čas a hoci Slovan zlepšil svoj herný prejav, jeho šance sa neujali, rovnako ako príležitosť Tybora, ktorý sa rútil sám na Konráda.
Domáci na začiatku tretej tretiny nevyužili presilovú hru, naopak hostia v 44. minúte početnú výhodu zužitkovali zásluhou Tybora, pre ktorého to bol druhý presný zásah v dueli - 2:4. Slovanisti znervózneli, z ich hry sa vytratila ľahkosť a Dukla ustála aj drvivý tlak pri oslabeniach. V 56. minúte mohol definitívny klinec do domácej rakvy zatĺcť Mikula, ale jeho strelu z ľavej strany zastavila žŕdka. Päťdesiatšesť sekúnd pred koncom pridal piaty gól Dukly pri domácej power play Blatný a Trenčín tak dokázal otočiť stav série z 0:3 na 4:3.

HC´05 Banská Bystrica - HKm Zvolen 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) - konečný výsledok série: 4:3, do semifinále postúpila Banská Bystrica

Góly: 7. Kubka (Šechný, Hvila), 24. Cebák (Lažo, Miroslav Hlinka) - 18. P. Barinka (Leskovjanský, Hraško)
Vylúčení: 5:2 na 2 min, navyše: Valach na 10 min za nešp. správanie, L. Čierny (obaja Zvolen) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku

rozhodovali: Grečko, J. Konc - Gajan, Novák
3277 divákov

Banská Bystrica: Šimonovič - Cebák, Cunik, Kolba, Vizváry, Kubka, Bambúch, Vantroba, Biro - Tománek, Michal Hudec, Ján Sýkora - Lažo, Miroslav Hlinka, Weissmann - Paľov, Šechný, Hvila - Rumpel, Češík, Kútny

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, Ďaloga, T. Bokroš, Valach (hral do 31. min), Hraško - Otčenáš, P. Pucher, Michal Chovan - Škvaridlo, L. Jurík, V. Baláž - P. Barinka, M. Trochta, Leskovjanský - Levinskij, M. Jurík, Zuzin - od 35. min nastúpil Zošiak

Baráž o extraligu- 4. zápas:

ŠHK 37 Piešťany - MsHK DOXXbet Žilina 1:3 (1:0, 0:0, 0:3) - konečný výsledok série: 0:4
Gól: 18. Románek (Bučka) - 47. D. Devečka (Juraj Faith, I. Rataj), 55. Vala (M. Kokavec, V. Nemec), 60. Hreus (M. Kokavec, V. Nemec)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: I. Rataj (Žilina) na 10 min za nešportové správanie

rozhodovali: M. Gašparík, Müllner - Valach, Výleta
1211 divákov

Piešťany: T. Tomek - A. Kolník, Kalafút, Bučka, M. Zajac, P. Vrána, K. Grman, Gálik, T. Magušin - M. Baran, J. Prokop, Pupák - Románek, Peško, Haring - Mihálik, F. Novák, Lušňák - Rybárik, Učeň, Chylo

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Rúfus, Krčula, Dlouhý, Milovanovič, Heš, M. Horský, Leško - Smotrila, Vala, Juraj Faith - V. Nemec, Hreus, M. Kokavec - Petruška, I. Rataj, Stupka - Hájnik, T. Troliga, Drevenák

Po úvodnom oťukávaní sa do prvej vážnejšej šance dostali hostia, keď sa pred brankára prebíjal Troliga, no v poslednej chvíli ho zastavil Kalafút. Domáci gólman Tomek musel zasahovať v 7. minúte po nebezpečnej strele Kokavca. Hostia pokračovali v nápore a v 9. minúte mali k dispozícii prvú presilovku. Kokavec si však pri rozohrávke nerozumel s Dlouhým, puku sa zmocnil Novák, ktorý sa rútil sám na Laca, no ten jeho blafák vystihol. To bolo však zo strany domácich na dlhé minúty všetko. Veľa šancí si nevypracovali ani Žilinčania, v 16. minúte sa však po rýchlej rozohrávke ocitol pred bránkou Hajnik, no Tomeka neprekonal. Piešťany sa osmelili až v závere tretiny, čo vyústilo aj do ich prvej presilovky v zápase, ktorú hneď aj premenili. Bučka našiel pred bránkou Románeka a ten na dvakrát dostal puk za Laca - 1:0.

Kým v prvom dejstve domáci dosiahli z minima šancí vedúci gól, druhá časť sa niesla v znamení nevyužitých presiloviek a to ich mali Piešťany k dispozícii až päť. Žilina sa tak prakticky polovicu času iba bránila, no piešťanskí hráči si nedokázali vytvoriť žiadne gólové príležitosti. Jediná prišla v závere paradoxne na strane Žiliny pri jej oslabení. Hostia sa dostali do útočného pásma, Kokavec obišiel dvoch protihráčov a prihral Smotrilovi, ale jeho strelu vyrazil pozorný Tomek.

V úvode tretieho dejstva vypichol Románkovi puk Stupka, no s jeho strelou k pravej žŕdke si Tomek poradil. Domáci po chybe znervózneli, za sekanie išiel na trestnú Učeň a Vala takmer vyrovnal. V ďalších minútach sa hra upokojila aj vďaka menšej aktivite Piešťan, ktoré si strážili tesný náskok. V 47. minúte však išiel na trestnú aj domáci Grman a Žilinčanom stačilo desať sekúnd na vyrovnanie, keď sa presne trafil Devečka - 1:1. Piešťanský tréner v poslednej desaťminútovke premiešal zostavu, no žiadaný efekt sa nedostavil. Naopak, zahrmel na druhej strane. Kokavec vybojoval puk pri mantinely, poslal ho pred bránku a Vala sa zblízka nemýlil. V závere ešte pridal tretí gól Hreus a Žilinčania sa po roku opäť tešili z triumfu v baráži.